PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej
rejestracja

Zapisz się na kurs w terminie:

Kurs Instruktora Hatha Jogi

Drukuj

Kurs Instruktora Hatha Jogi - NOWOŚĆ kurs w nowej formule

 

Dlaczego Joga?

...ponieważ w dzisiejszym świecie proponuje skuteczne, zweryfikowane przez czas oraz naukę rozwiązania, prowadzące do dobrego zdrowia i poprawy szeroko rozumianej kondycji psychofizycznej. W ten sposób wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka. A propagowanie tej formy rozwoju wymaga wykształconej, dobrze przygotowanej i profesjonalnej kadry.

Co nas wyróżnia?

Od ośmiu lat kształcimy w zakresie jogi i ajurwedy. Budzimy świadomość zdrowia i przyczyniamy się w sposób bardzo konkretny do budowania społeczeństwa odpowiedzialnego i zaangażowanego. Łączymy kulturę wschodu i zachodu, bo dzisiaj świat takiego współdziałania wymaga. Doświadczenie w zakresie nauczania jogi oraz wykwalifikowana kadra specjalistów/ praktyków to gwarancja wysokiego poziomu edukacji.

Kurs zakończy się egzaminem kwalifikacyjnym (praktycznym)

WYMAGANIA KWALIFIKACYJNE:

dla wszystkich zainteresowanych jogą, jej praktykowaniam oraz nauczaniem.

WARUNEK! Minimum dwa lata doświadczenia w zakresie praktyki jogi pod okiem nauczyciela w wolnej szkole czy tradycji- z możliwością udokumentowania tego faktu.

CEL SZKOLENIA:

  • wykształcenie kadry profesjonalnych instruktorów hatha jogi
  • pogłębienie wiedzy i doświadczenia w zakresie jogi
  • przygotowanie do prowadzenia zajęć indywidualnych oraz grupowych
  • poszerzenie kompetencji zawodowych 

EFEKTY SZKOLENIA:

Wiedza:

Uczestnicy kursu zdobędą wiedzę z następujących obszarów:

• Tradycja oraz psychologia jogi

• Rodzaje i szkoły jogi

• Podstawowe pojęcia z zakresu praktykowani i nauczania jogi

• Pozycje w jodze i budowane z nich sekwencje

• Rodzaje i sposoby prowadzenia relaksacji

• Ćwiczenia oddechowe, pranajamy

• Budowa i funkcjonowania ludzkiego ciała

• Zasady bezpieczeństwa na zajęciach

• Aspekty prawne nauczania jogi

Umiejętności:

Uczestnicy kursu nabędą następujące umiejętności:

• Posługiwania się terminologią i pojęciami z zakresu jogi

• Praktycznego budowania pozycji i sekwencji logicznych

• Przygotowywania praktyki własnej

• Prowadzenia zajęć indywidualnych oraz grupowych

• Wykonywania zawodu instruktora w zgodzie z prawem

Kompetencje społeczne:

Uczestnicy kursu zdobędą następujące kompetencje społeczne:

• Umiejętność pracy w grupie i prowadzenia zespołu

• Umiejętność prowadzenia zajęć indywidualnych

• Umiejętności porozumiewanie się z uczniami (grupą)

• Umiejętność motywowania grupy i ewentualnego wyjaśniania nieporozumień

• Budowanie atmosfery pracy w zaufaniu, wzajemnym szacunku i tolerancji


 PROGRAM i HARMONOGRAM:

1 30/09/2023 HATHA JOGA I INNE GAŁĘZIE JOGI GRAŻYNA KOTLORZ
2 1/10/2023 PSYCHOLOGIA JOGI GRAŻYNA KOTLORZ
3 14/10/2023 POZYCJE STOJĄCE  ALEKSANDRA DUDA
4 15/10/2023 SIADY KATARZYNA SZOPA- SZELIGA
5 28/10/2023 ANATOMIA I FIZJOLOGIA 1 MATEUSZ KOTLORZ
6 29/10/2023 ANATOMIA I FIZJOLOGIA 2 MATEUSZ KOTLORZ
7 18/11/2023 SKŁONY KATARZYNA SZOPA- SZELIGA
8 19/11/2023 SKRĘTY KATARZYNA SZOPA- SZELIGA
9 2/12/2023 WYGIĘCIA KATARZYNA SZOPA- SZELIGA
10 3/12/2023 ANATOMIA I FIZJOLOGIA 3 JAKUB MAJER
11 16/12/2023 POZYCJE ODWRÓCONE ALEKSANDRA DUDA
12 17/12/2023 ANATOMIA I FIZJOLOGIA 4 JAKUB MAJER
13 13/01/2024 RELAKSY I PRANAYAMA ALEKSANDRA DUDA
14 14/01/2024 SEKWENCJONOWANIE I PRAKTYKA WŁASNA ALEKSANDRA DUDA
15 27/01/2024 WPROWADZENIE DO JOGI AJURWEDYJSKIEJ 1 NOWOŚĆ! GRAŻYNA KOTLORZ
16 28/01/2024 WPROWADZENIE DO JOGI AJURWEDYJSKIEJ 2 NOWOŚĆ! GRAŻYNA KOTLORZ
17 10/02/2024 ASPEKT TERAPEUTYCZNY JOGI ALEKSANDRA DUDA
18 11/02/2024 ZAGADNIENIA PRAWNE W PRACY INSTRUKTORA JOGI SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM
19 24/02/2024 EGZAMIN 1 ALEKSANDRA DUDA
20 25/02/2024 EGZAMIN 2 KATARZYNA SZOPA- SZELIGA

KADRA DYDAKTYCZNO - SZKOLENIOWA:

Grażyna Kotlorz - opiekunka merytoryczna kursu. Autorka programu. Konsultantka i terapeutka ajurwedyjska (Instytut Jiva w Faridabad, Indie). Autorka i założycielka studiów podyplomowych na Akademii Górnośląskiej:

•   Ajurweda Holistyczna Koncepcja Zdrowia

•   Masaże ajurwedyjskie starożytna sztuka w nowoczesnym gabinecie

•   Akademia Praktyków Jogi

Masażystka ajurwedyjska, nauczycielka ajurwedy, masaży i jogi. Autorka książki „Cztery wykłady o odżywianiu z suplementem i bajką”. Na co dzień prowadzi studio pracy z ciałem ZŁOTY ŚRODEK w Katowicach. Pracuje z grupami w różnym wieku – od przedszkolaków po seniorów, organizuje warsztaty wyjazdowe oraz autorskie wykłady na temat ajurwedy: https://zlotysrodekstudio.pl

Mateusz Kotlorz - Osteopata, Osteopata Pediatryczny, Fizjoterapeuta. Absolwent 4-letnich studiów Osteopatii oraz 2-letnich studiów Akademii Osteopatii Pediatrycznej w Osteopathie Schule Deutschland Polska. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Fizjoterapia. Uczestnik licznych szkoleń i kursów z zakresu osteopatii, anatomii i fizjologii.

Katarzyna Szopa - Szeliga - od ponad 20 lat uczy chemii a od blisko 6 lat rozwija się jako nauczycielka jogi. „Nauczanie jest moją największą pasją. Każdy uczeń jest dla mnie wyzwaniem i równocześnie bodźcem do rozwoju i poszukiwania nowych sposobów przekazywania wiedzy. Joga pojawiła się w moim życiu około 12 lat temu. Szybko zauważyłam, że systematyczna praktyka wpływa nie tylko na moje ciało, ale także na oddech, umysł, emocje i sposób, w jaki postrzegam siebie i innych. Joga stała się dla mnie drogą, którą chcę się dzielić z innymi. Wierzę, że joga jest dla każdego. Prowadziłam zajęcia dla dzieci, dla nastolatków i dla seniorów. Wraz z synem przez kilka lat prowadziliśmy warsztaty dla dzieci i dorosłych”.

W 2018 roku ukończyła pierwszą edycję studiów podyplomowych „Akademia praktyków jogi” uzyskując uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga.Obecnie kształci się jako nauczyciel jogi w metodzie B.K.S.Iyengara. Od 2020 roku jest w procesie mentoringowym u Aleksandy Dudy i Izy Kleśny i przygotowuje się do certyfikacji na poziom 1.

Aleksandra Duda - Psycholog, trener warsztatu, dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Intermediate Junior I. „Jogę praktykuję od 17 lat, od 13 lat prowadzę zajęcia. Moją pierwszą nauczycielką była Wanda Ratajska. Pierwsze zajęcia poprowadziłam dzięki Pawłowi Kamińskiemu i Małgosi Kłanieckiej. Punktem zwrotnym był dla mnie kurs nauczycielski u Romka Grzeszykowskiego, który wpłynął na moją decyzję o otwarciu szkoły jogi. Rozwijam się, uczestnicząc w warsztatach z nauczycielami, którzy byli blisko B.K.S. Iyengara: Lois Steinberg, Ritą Keller, Nataszą Moszkowicz, Ewą Wardzałą. 

Obecnie najbardziej jestem zaangażowana w działanie szkoły oraz prowadzenie wraz z Izą Kleśny grupy nauczycieli do certyfikacji (tzw. proces mentoringowy). Ponadto, od kilku lat uczę i wykładam jogę w metodzie Iyengara na studiach podyplomowych „Akademia Praktyków Jogi” i współprowadzę warsztaty rozwojowe dla Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Joga jest dla mnie spotkaniem ze sobą. Jak lustro odbija moje stany, myśli i odczucia. Uczy uważnego szukania prawdy o sobie. Odświeża. Przenosi się z maty na czas poza matą.

W uczeniu najważniejsze jest dla mnie spotkanie z drugim człowiekiem oraz tworzenie przestrzeni do wzajemnego rozwoju. Prowadząc zajęcia, uczę się odpowiedzialności za słowa, czyny i myśli oraz rozwijam swoją praktykę. A dzięki praktyce rozwijam uczenie.

Poza tym lubię chodzić z mężem po górach. Jestem uzależniona od mocnej kawy i kardamonu. Interesuję się tradycyjną medycyną chińską i głęboko wierzę w jej skuteczność”.

Jakub Majer - nauczyciel wychowania fizycznego, trener przygotowania motorycznego. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Wychowanie Fizyczne. Od 2012 roku czynny trener, w latach 2015-2023 nauczyciel wychowania fizycznego w szkole English Montessori School. Pracuje zarówno z dziećmi jak i dorosłymi, osobami ćwiczącymi rekreacyjnie jak i zawodowcami. Doświadczenie trenerskie zdobywał pracując w klubach sportowych UKS Lider Katowice, VIS Sport Katowice, Natal Grind Team Katowice oraz prowadząc treningi w siłowniach Fitness Point Katowice, Get Fit Katowice oraz Interfit Chorzów.  

Kontynuuje naukę na kursach, warsztatach i szkoleniach z zakresu treningu zdrowotnego i motorycznego. Ukończył między innymi kursy: FMS lvl 1. Koncepcja treningu motorycznego w ujęciu funkcjonalnym. Przygotowanie motoryczne w sporcie. Przygotowanie motoryczne dzieci i młodzieży. Kurs instruktora akrobatyki sportowej. Trener medyczny.  

W przeszłości zawodnik Karate Kyokushin.


 CZAS TRWANIA: 10 zjazdów (20 dni po 8 h szkoleniowych), 160 h szkoleniowych

ILOŚĆ OSÓB W GRUPIE:  max. 18 

TERMIN: 30.09.2023 - 25.02.2024 r. - nabór otwarty -  ostatnie 2 wolne miejsca

GODZINY REALIZACJI: sobota, niedziela: 09:00 - 15:45

MIEJSCE REALIZACJI: Budynek B - Akademii Górnośląskiej, ul. Harcerzy Września 1939 roku nr 5/ Budynek Fizjoterapii i Kosmetologii - Akademii Górnośląskiej, ul. Kostki Napierskiego 38, 40-659 Katowice 


 CENA: 2500 zł/ uczestnika

CENA OBEJMUJE: uczestnictwo w zajęciach, materiały szkoleniowe, certyfikat ukończenia kursu, legitymację Instruktora Hatha jogi 

Kurs kończy się egzaminem kwalifikacyjnym (praktycznym).

UWAGI ORGANIZACYJNE: na zajęcia należy zabrać ze sobą wygodny strój sportowy do praktykowania jogi, zapewniamy na kursie sprzęt do praktykowania jogi (maty, koce, klocki, pasy).

INFORMACJE I ZAPISY:

tel. 32/ 35-70-605, 32/ 35-70-606,

mobil: 696-721-366, 696-728-230,

e-mail: szkolenia@akademiagornoslaska.pl

 https://www.facebook.com/CSPKiS.AG

Zapisz się na kurs w terminie:

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+