PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Rada Studentów AG

Drukuj

Rada Studentów AG

Samorząd tworzą wszyscy studenci AG. Jest on reprezentowany przez Radę Studentów zawsze gotowych, by wysłuchać i pomóc każdemu studentowi. Celem działań Samorządu Studenckiego jest reprezentacja na zewnątrz oraz integracja społeczności studenckiej AG, a także efektywne zagospodarowanie młodych talentów naukowych i organizatorskich wśród studentów. Bezpośrednim reprezentantem Samorządu Studenckiego AG, a jednocześnie jego "organem wykonawczym" jest Rada Studentów AG. Rada dba o to, aby każdy student miał poczucie, że AG jest jego uczelnią, w której jego problemy zostaną zrozumiane i uzyska przyjacielską pomoc. 

Samorząd studentów AG reprezentuje również społeczność studencką Uczelni na zewnątrz w kontaktach ze studenckimi organizacjami w kraju i zagranicą.

Samorząd organizuje różne imprezy integrujące studencką społeczność AG, takie jak: wyjazd integracyjny „Adapciak” (wydarzenie dla nowo przyjętych studentów), rajdy górskie, Walentynki, Dzień Kobiet czy noce filmowe. Aktywnie uczestniczy w organizacji Juwenaliów Śląskich.

 


 

Skład Rady Studentów 2022/2023

 

PRZEWODNICZĄCA

JULIA SALWIŃSKA

Studentka czwartego roku fizjoterapii. Od pierwszego roku aktywnie wspierała działania Rady Studentów, jak i Klubu Sportowego AZS. Lubi wyzwania i aktywność ruchową, biorąc udział w wielu zawodach sportowych. Ponadto uwielbia pomagać i pracować z ludźmi, co potwierdza nie tylko kierunek studiów, ale i jej motto życiowe „Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.

WICEPRZEWODNICZĄCA

JOANNA ZIELIŃSKA

Studentka drugiego roku psychologii. Już od pierwszych dni w murach naszej uczelni zaczęła wspierać działania Rady Studentów, jednocześnie stwierdzając, że studia to dobry czas na podjęcie działalności dodatkowej! Jest osobą sumienną i pracowitą. Chce, aby każdy z nas miał jak najlepsze wspomnienia z tego cudownego czasu, jakim jest studiowanie – mówi Asia.

WICEPRZEWODNICZĄCY

JONASZ CHUDZIK

Student piątego roku psychologii. Starający się zawsze podejść do aktualnego problemu na chłodno, lecz jednocześnie z uśmiechem. Posiadający wiele zainteresowań, poczynając od kajakarstwa, wędrówek, kawy po autostop. Jednakże wciąż poszukujący swojej życiowej pasji. Zawsze gotowy do działania.

WICEPRZEWODNICZĄCA

KATARZYNA BODUCH 

Studentka trzeciego roku fizjoterapii. Jej hobby to pływanie. Swoją pasją zaraża innych, prowadząc zajęcia z pływania. Poza tym jest czynnym ratownikiem WOPR. Oprócz sportu uwielbia muzykę. Podkreśla, że jest osobą otwartą, łatwo nawiązującą kontakty. - Zawsze ambitnie dążę do celu – zaznacza Kasia.

RZECZNIK PRAW STUDENTA

WERONIKA ZIELIŃSKA

Studentka piątego roku prawa i absolwentka administracji. Od początku swojej przygody ze studiami angażuje się w sprawy uczelni. Już cztery lata aktywnie pracuje w Radzie Studentów, zdobywając nowe doświadczenia i umiejętności. Nie boi się wyzwań i pracy. – Jestem pewna, że w ostatni rok mojej działalności będziemy się świetnie razem bawić! – dodaje Weronika.

 

KONTAKT

Biuro Rady Studentów: pokój  A102, pierwsze piętro, budynek A.

E-mail: rada.studentow@akademiagornoslaska.pl

Facebook: RadaStudentowAG

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+