Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

Rada Studentów GWSH

Drukuj

Samorząd tworzą wszyscy studenci GWSH. Jest on reprezentowany przez Radę Studentów zawsze gotowych by wysłuchać i pomóc każdemu żakowi. Celem działań Samorządu Studenckiego jest reprezentacja na zewnątrz oraz integracja społeczności studenckiej GWSH, a także efektywne zagospodarowanie młodych talentów naukowych i organizatorskich wśród studentów. Bezpośrednim reprezentantem Samorządu Studenckiego GWSH, a jednocześnie jego "organem wykonawczym" jest Rada Studentów GWSH. Rada dba o to, aby każdy student miał poczucie, że GWSH jest jego uczelnią, w której jego problemy zostaną zrozumiane i uzyska przyjacielską pomoc. 

Samorząd studentów GWSH reprezentuje również społeczność studencką Uczelni na zewnątrz w kontaktach ze studenckimi organizacjami w kraju i zagranicą.

Samorząd organizuje różne imprezy integrujące studencką społeczność GWSH takie jak:

  • imprezy edukacyjne
  • imprezy kulturalne
  • obozy dla studentów

 


 

 

Skład Rady Studentów 2020/2021

 

Julia Salwińska

PRZEWODNICZĄCA

JULIA SALWIŃSKA

Studentka drugiego roku fizjoterapii w GWSH. Od  początku studiów angażuje się w życie studenckie, uczestnicząc w działaniach Rady Studentów i klubu sportowego AZS. Jest osobą pełną uśmiechu, otwartą i łatwo nawiązującą kontakty. Kocha sport, a szczególnie siatkówkę, którą prowadzi na zajęciach w poniedziałki. Lubi podejmować nowe wyzwania i nie poddaje się łatwo, niestraszna jej żadna dyscyplina sportu. Pamiętaj - dopóki walczysz jesteś zwycięzcą - to motto, którym się kieruje na co dzien.

WICEPRZEWODNICZĄCA

WERONIKA ZIELIŃSKA

Studentka trzeciego roku prawa i trzeciego roku administracji. Od początku swojej przygody ze studiami angażuje się w sprawy uczelni. Aktywnie pracuje w Radzie Studentów zdobywając nowe doświadczenia i umiejętności. Nie boi się nowych wyzwań i pracy. - Moim celem jest, aby każdy student czuł się jeszcze lepiej w murach naszej uczelni - dodaje Weronika.

WICEPRZEWODNICZĄCY

JONASZ CHUDZIK

Student psychologii w GWSH. W przyszłości planuje wstąpić do Policji lub służb, które niosą pomoc. Jest instruktorem i animatorem firmy eventowej „Aktywni”. Kocha sport począwszy od spływów, rejsów, górskich wędrówek po narciarstwo i strzelectwo. Od wielu lat działa w związku harcerstwa polskiego. 

WICEPRZEWODNICZĄCA

KATARZYNA BODUCH 

Studentka trzeciego roku fizjoterapii. Jej hobby to pływanie. Swoją pasją zaraża innych prowadząc zajęcia z pływania. Poza tym jest czynnym ratownikiem WOPR. Oprócz sportu uwielbia muzykę. Podkreśla, że jest osobą otwartą, łatwo nawiązującą kontakty. - Zawsze ambitnie dążę do celu – zaznacza Kasia.

RZECZNIK PRAW STUDENTA

WIKTORIA GROCHULSKA

Studentka trzeciego roku prawa dziennego. Debiutantka w Radzie Studentów, pełna zapału i pozytywnej energii. Chętna do poznawania nowych ludzi, otwarta na potrzeby drugiego. Zawsze ambitnie staram się dążyć do określonych celów. Wybrała prawo, bo interesuje się kryminalistyką. Będzie z niej dobry śledczy 

e-mail: rada.studentow@gwsh.pl

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Polska Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWCPartner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+