Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

Rada Studentów GWSH

Drukuj

Samorząd tworzą wszyscy studenci GWSH. Jest on reprezentowany przez Radę Studentów zawsze gotowych by wysłuchać i pomóc każdemu żakowi. Celem działań Samorządu Studenckiego jest reprezentacja na zewnątrz oraz integracja społeczności studenckiej GWSH, a także efektywne zagospodarowanie młodych talentów naukowych i organizatorskich wśród studentów. Bezpośrednim reprezentantem Samorządu Studenckiego GWSH, a jednocześnie jego "organem wykonawczym" jest Rada Studentów GWSH. Rada dba o to, aby każdy student miał poczucie, że GWSH jest jego uczelnią, w której jego problemy zostaną zrozumiane i uzyska przyjacielską pomoc. 

Samorząd studentów GWSH reprezentuje również społeczność studencką Uczelni na zewnątrz w kontaktach ze studenckimi organizacjami w kraju i zagranicą.

Samorząd organizuje różne imprezy integrujące studencką społeczność GWSH takie jak:

  • imprezy edukacyjne
  • imprezy kulturalne
  • obozy dla studentów

 


 

Wybory na kadencję 2020/2021

Zapraszamy do udziału w wyborach do Rady Studentów na nową kadencję. Wybory odbędą się zgodnie z następującym harmonogramem:

  1. zgłaszanie kandydatów - od 18 do 22 maja 2020 r.; 
  2. ogłoszenie listy kandydatów zgłoszonych w wyborach - 25 maja 2020 r.; 
  3. głosowanie - od 1 do 7 czerwca 2020 r.; 
  4. ogłoszenie wyników wyborów - 8 czerwca 2020 r.

Zgłoszenia kandydatów przyjmuje Przewodniczący Studenckiej Komisji Wyborczej mailowo na adres rada.studentow@gwsh.pl. Przypominamy o konieczności zebrania 25-osobowej listy poparcia. Lista poparcia może być utworzona papierowo lub w Microsoft Forms.

Szczegóły w uchwale Rady Studentów dotyczącej przeprowadzenia wyborów.

 


 

 

Skład Rady Studentów 2019/2020

PRZEWODNICZĄCY

WOJCIECH MAGIEROWSKI

Student trzeciego roku prawa stacjonarnego w GWSH. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego Rady. Tak jak obiecał, reaktywował Klub Sportowy AZS w GWSH, a nasi studenci osiągają świetne wyniki na zawodach reprezentując uczelnię. Przypomnijmy m.in. złoty medal w tenisie, czy srebro w judo. Jakie ma plany na przyszłość? Oprócz organizacji wyjazdu integracyjnego studentów, chciałby powołać sekcję siatkówki, która będzie reprezentować naszą uczelnię w zawodach międzyuczelnianych.

I WICEPRZEWODNICZĄCA

WERONIKA ZIELIŃSKA

Studentka drugiego roku prawa w GWSH. Od początku swojej przygody ze studiami angażuje się w sprawy uczelni. Aktywnie pracuje w Radzie Studentów zdobywając nowe doświadczenia i umiejętności. Nie boi się nowych wyzwań i pracy. - Moim celem jest, aby każdy student czuł się jeszcze lepiej w murach naszej uczelni - dodaje Weronika.

II WICEPRZEWODNICZĄCA

KAROLINA LIBERTOWSKA

Doskonale znana ze swojej pracy w Radzie Studentów GWSH. Od zawsze starała się, aby uczelnia była nie tylko miejscem nauki, ale również integracji i studenckiej zabawy. Prywatnie jest osobą, która uwielbia spędzać czas z ludźmi. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, a zrobione jest zawsze lepsze od doskonałego.

PRZEWODNICZĄCA DS. PUBLIC RELATIONS

KATARZYNA BODUCH

Studentka drugiego roku fizjoterapii. Jej hobby to pływanie. Swoją pasją zaraża innych prowadząc zajęcia z pływania. Poza tym jest czynnym ratownikiem WOPR. Oprócz sportu uwielbia muzykę. Podkreśla, że jest osobą otwartą, łatwo nawiązującą kontakty. - Zawsze ambitnie dążę do celu – zaznacza Kasia.

RZECZNIK PRAW STUDENTA

JONASZ CHUDZIK

Student psychologii w GWSH. W przyszłości planuje wstąpić do Policji lub służb, które niosą pomoc. Jest instruktorem i animatorem firmy eventowej „Aktywni”. Kocha sport począwszy od spływów, rejsów, górskich wędrówek po narciarstwo i strzelectwo. Od wielu lat działa w związku harcerstwa polskiego. Aktywnie angażuje się w sprawy naszej uczelni. Zawsze pomocny podczas dni otwartych, targów czy inne ważnych wydarzeń.

Kontakt 

e-mail: rada.studentow@gwsh.pl

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Polska Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWCPartner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+