Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

Rada Studentów GWSH

Drukuj

Samorząd tworzą wszyscy studenci GWSH. Jest on reprezentowany przez Radę Studentów zawsze gotowych by wysłuchać i pomóc każdemu żakowi. Celem działań Samorządu Studenckiego jest reprezentacja na zewnątrz oraz integracja społeczności studenckiej GWSH, a także e fektywne zagospodarowanie młodych talentów naukowych i organizatorskich wśród studentów. Bezpośrednim reprezentantem Samorządu Studenckiego GWSH, a jednocześnie jego "organem wykonawczym" jest Rada Studentów GWSH. Rada dba o to aby każdy student miał poczucie, że GWSH jest jego uczelnią, w której jego problemy zostaną zrozumiane i uzyska przyjacielską pomoc. 

Samorząd studentów GWSH reprezentuje również społeczność studencką Uczelni na zewnątrz w kontaktach ze studenckimi organizacjami w kraju i zagranicą.

Samorząd organizuje różne imprezy integrujące studencką społeczność GWSH takie jak:

  • imprezy edukacyjne
  • imprezy kulturalne
  • obozy dla studentów

 

Skład Rady Studentów 

PRZEWODNICZĄCY

WOJCIECH MAGIEROWSKI

Student drugiego roku prawa stacjonarnego w GWSH. Od roku działa w Radzie Studentów i pełni funkcję II wiceprzewodniczącego Rady. Tak jak obiecał, reaktywował w tym czasie Klub Sportowy AZS w GWSH, a nasi studenci osiągają świetne wyniki na zawodach reprezentując nasza uczelnię. Przypomnijmy m.in. złoty medal w tenisie, czy srebro w judo. Jakie ma plany na przyszły rok? - Oprócz organizacji wyjazdu integracyjnego studentów, chciałbym powołać sekcję siatkówki, która będzie reprezentować naszą uczelnię w zawodach międzyuczelnianych. Postaram się o rozsądny termin rezerwacji sali gimnastycznej – dodaje Wojtek.

I WICEPRZEWODNICZĄCA

WERONIKA ZIELIŃSKA

Studentka pierwszego roku prawa w GWSH. Od początku swojej przygody ze studiami angażuje się w sprawy uczelni. Aktywnie współpracuje z Radą Studentów zdobywając nowe doświadczenie i umiejętności. Teraz chce zostać częścią Rady Studentów GWSH. Nie boi się nowych wyzwań i pracy. - Moim celem jest, aby każdy student czuł się jeszcze lepiej w murach naszej uczelni!- dodaje Weronika.

II WICEPRZEWODNICZĄCA

KAROLINA LIBERTOWSKA

Doskonale znana ze swojej pracy w Radzie Studentów GWSH, w której działa od czterech lat. Nie kojarzycie Karoliny? Kilka miesięcy temu szczęśliwie zmieniła nazwisko. Wcześniej Karolina Bieda starała się, aby GWSH było nie tylko miejscem nauki, ale również integracji i studenckiej zabawy. Prywatnie jest osobą, która uwielbia spędzać czas z ludźmi. Nie ma dla niej rzeczy nie możliwych, a zrobione jest zawsze lepsze od doskonałego. - Jestem pewna, że w ostatni rok mojej działalności (bo to też ostatni mój rok na uczelni) będziemy się świetnie razem bawić! – dodaje Karolina.

PRZEWODNICZĄCY DS. PUBLIC RELATIONS

KATARZYNA BODUCH

Studentka pierwszego roku fizjoterapii. Jej hobby to pływanie. Swoją pasją zaraża innych prowadząc zajęcia z pływania. Poza tym jest czynnym ratownikiem WOPR. Oprócz sportu uwielbia muzykę. Podkreśla, że jest osobą otwartą, łatwo nawiązuje kontakty. - Zawsze ambitnie dążę do celu – zaznacza Kasia i dodaje, że zapewni  reprezentację w Radzie wszystkim studentom z Budynku C.

RZECZNIK PRAW STUDENTA

JONASZ CHUDZIK

Student psychologii w GWSH. W przyszłości planuje wstąpić do Policji lub służb, które niosą pomoc. Jest instruktorem i animatorem firmy eventowej „Aktywni”. Kocha sport począwszy od spływów, rejsów, górskich wędrówek po narciarstwo i strzelectwo. Od wielu lat działa w związku harcerstwa polskiego. Z Radą Studentów w GWSH związany jest od dwóch lat, w ubiegłym roku pełni funkcję Przewodniczącego ds. PR. Aktywnie angażuję się w sprawy naszej uczelni. Zawsze pomocy podczas dni otwartych, targów czy inne ważnych wydarzeń.

Kontakt 

e-mail: rada.studentow@gwsh.pl

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Krajowa Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWC Partner - BZWBK Partner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+