PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Rada Studentów GWSH

Drukuj

Rada Studentów GWSH

Samorząd tworzą wszyscy studenci GWSH. Jest on reprezentowany przez Radę Studentów zawsze gotowych by wysłuchać i pomóc każdemu żakowi. Celem działań Samorządu Studenckiego jest reprezentacja na zewnątrz oraz integracja społeczności studenckiej GWSH, a także efektywne zagospodarowanie młodych talentów naukowych i organizatorskich wśród studentów. Bezpośrednim reprezentantem Samorządu Studenckiego GWSH, a jednocześnie jego "organem wykonawczym" jest Rada Studentów GWSH. Rada dba o to, aby każdy student miał poczucie, że GWSH jest jego uczelnią, w której jego problemy zostaną zrozumiane i uzyska przyjacielską pomoc. 

Samorząd studentów GWSH reprezentuje również społeczność studencką Uczelni na zewnątrz w kontaktach ze studenckimi organizacjami w kraju i zagranicą.

Samorząd organizuje różne imprezy integrujące studencką społeczność GWSH takie jak:

  • imprezy edukacyjne
  • imprezy kulturalne
  • obozy dla studentów

 

Zapraszamy do udziału w wyborach do Rady Studentów Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej

Co zrobić, żeby kandydować do Rady Studentów?

Student może kandydować do Rady Studentów, jeżeli jego kandydaturę poprze co najmniej 25 studentów Uczelni, potwierdzając to swoimi podpisami na formularzu zgłoszeniowym.

  • Kandydatury wraz ze skanem listy poparcia muszą być zgłoszone mailowo na adres rada.studentow@gwsh.pl, nie później niż do 17 czerwca 2022 r.
  • Kompletna kandydatura powinna zawierać formularz zgłoszeniowy, krótką informację „o mnie” oraz aktualne zdjęcie. 
  • Formularz zgłoszeniowy oraz lista poparcia kandydata do pobrania: formularz RS 2022

Głosowanie odbędzie się w formie elektronicznej za pomocą osobistego konta studenckiego na MS Forms.

Termin głosowania: od 18 czerwca 2022 r. – 24 czerwca 2022 r. (włącznie)

 

 


 

 

Skład Rady Studentów 2020/2021

 

Julia Salwińska

PRZEWODNICZĄCA

JULIA SALWIŃSKA

Studentka drugiego roku fizjoterapii w GWSH. Od  początku studiów angażuje się w życie studenckie, uczestnicząc w działaniach Rady Studentów i klubu sportowego AZS. Jest osobą pełną uśmiechu, otwartą i łatwo nawiązującą kontakty. Kocha sport, a szczególnie siatkówkę, którą prowadzi na zajęciach w poniedziałki. Lubi podejmować nowe wyzwania i nie poddaje się łatwo, niestraszna jej żadna dyscyplina sportu. Pamiętaj - dopóki walczysz jesteś zwycięzcą - to motto, którym się kieruje na co dzien.

WICEPRZEWODNICZĄCA

WERONIKA ZIELIŃSKA

Studentka trzeciego roku prawa i trzeciego roku administracji. Od początku swojej przygody ze studiami angażuje się w sprawy uczelni. Aktywnie pracuje w Radzie Studentów zdobywając nowe doświadczenia i umiejętności. Nie boi się nowych wyzwań i pracy. - Moim celem jest, aby każdy student czuł się jeszcze lepiej w murach naszej uczelni - dodaje Weronika.

WICEPRZEWODNICZĄCY

JONASZ CHUDZIK

Student psychologii w GWSH. W przyszłości planuje wstąpić do Policji lub służb, które niosą pomoc. Jest instruktorem i animatorem firmy eventowej „Aktywni”. Kocha sport począwszy od spływów, rejsów, górskich wędrówek po narciarstwo i strzelectwo. Od wielu lat działa w związku harcerstwa polskiego. 

WICEPRZEWODNICZĄCA

KATARZYNA BODUCH 

Studentka trzeciego roku fizjoterapii. Jej hobby to pływanie. Swoją pasją zaraża innych prowadząc zajęcia z pływania. Poza tym jest czynnym ratownikiem WOPR. Oprócz sportu uwielbia muzykę. Podkreśla, że jest osobą otwartą, łatwo nawiązującą kontakty. - Zawsze ambitnie dążę do celu – zaznacza Kasia.

RZECZNIK PRAW STUDENTA

WIKTORIA GROCHULSKA

Studentka trzeciego roku prawa dziennego. Debiutantka w Radzie Studentów, pełna zapału i pozytywnej energii. Chętna do poznawania nowych ludzi, otwarta na potrzeby drugiego. Zawsze ambitnie staram się dążyć do określonych celów. Wybrała prawo, bo interesuje się kryminalistyką. Będzie z niej dobry śledczy 

e-mail: rada.studentow@gwsh.pl

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+