PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Szkolenia, konkursy, konferencje, programy rozwojowe i stażowe dla Studentek/ów i Absolwentek/ów

Drukuj

 

W imieniu Fundacji Rozwoju Kwalifikacji Stella Virium informujemy o zapisach do VII edycji bezpłatnego projektu - Career Boost prowadzonego przez ekspertów jednej z wiodących międzynarodowych firm – UBS Bank.

Career Boost VII jest skierowany m.in. do studentów wchodzących na rynek pracy.

 

Career Boost VII składa się ze: szkoleń online w godz. 9.00-14.00, symulowanej rozmowy kwalifikacyjnej online (dla osób, które dostarczą swoje CV i przykładową ofertę pracy, na którą chcą aplikować), spotkań indywidualnych online z mentorem (m.in. pomoc w stworzeniu CV).

 

Szkolenia obejmą zagadnienia*:

 

Jak zidentyfikować swoje mocne strony i talenty oraz wyznaczyć sobie cele jak profesjonalista

 

Jak stworzyć CV, któremu Twój przyszły pracodawca nie będzie mógł się oprzeć

 

O sekretach poszukiwania pracy

 

O prawie pracy – co musisz wiedzieć jako pracownik

 

Jak efektywnie pracować z domu

 

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

 

* Można zapisać się na wybrane przez siebie szkolenia. Osoby biorące udział we wszystkich szkoleniach otrzymają certyfikat potwierdzający udział w projekcie.

 

Harmonogram:

 

 • Szkolenia w dwóch grupach językowych:

 

              17-18.04.2023 - szkolenia w j. polskim

 

              19-20.04.2022 - szkolenia w j. angielskim

 

 • Symulowane rozmowy kwalifikacyjne:

 

27-28.04.2022 w godz. 8.00-17.00

 

 • Mentoring:

 

Maj 2023 – Lipiec 2023 (terminy ustalane indywidualnie)

 

Zapisy:

 

Do 13 kwietnia 2023 przez stronę: https://stellavirium.org/career-boost-vii

 

Udział w całości projektu jest bezpłatny. Zapraszamy!

 

 

 


 

 

Ruszył program menedżerski Management Trainee Biedronki.

Biedronka poszukuje wyjątkowych talentów menedżerskich. Zapraszamy do aplikowania do programu Management Trainee 2023 w Biedronce – największego pracodawcy w Polsce.

Management Trainee to prestiżowy program menedżerski, do którego zapraszamy absolwentów i studentów ostatniego roku studiów, którzy marzą o dynamicznej i odważnej karierze zawodowej w przyszłościowej branży retail. Jeśli chcesz rozkwitnąć zawodowo, rozwinąć kompetencje liderskie i szybko awansować na stanowisko menedżerskie – dołącz do Biedronki!

Program Management Trainee ruszy w lipcu 2023r. Uczestnicy programu pierwsze miesiące spędzą na intensywnym wdrożeniu do organizacji pracując w dedykowanych działach. W tym roku będą to: Logistyka, Łańcuch Dostaw, Zakupy, Marketing, E-commerce, Finanse, HR oraz Store efficiency.

Projekty, w których uczestnicy programu wezmą udział są jednymi z kluczowych dla organizacji, których rozwój będzie miał realny wpływ na przyszłość firmy. Po dwóch latach od rozpoczęcia pracy w Biedronce uczestnicy, po pozytywnej ocenie efektów ich pracy, otrzymają awans na stanowisko młodszego menedżera.

 Uczestnicy programu Management Trainee zatrudnieni zostaną w oparciu o umowę o pracę. Dołączając do Biedronki mogą liczyć na konkurencyjne wynagrodzenie, dedykowany program rozwojowo-szkoleniowy, opiekę Mentora oraz atrakcyjny pakiet ponad 20 benefitów i świadczeń pozapłacowych.

 Aplikuj do jednego z 9 działów w Biurze Głównym Biedronki w Warszawie oraz Centrum Usług Wspólnych w Poznaniu i już dzisiaj rozpocznij swoją karierę zawodową w strukturach największej sieci detalicznej w kraju. Podejmij wyzwanie! Rekrutacja trwa do końca maja. Dowiedz się więcej na: www.karierawjm.pl/management-trainee

 


 

 

Program Kariera Polskiej Rady Biznesu to ogólnokrajowy program płatnych staży w różnych firmach, który jest największą i najstarszą tego typu inicjatywą w Polsce – od 20 lat stażystki i stażyści mogą odbywać praktyki w najlepszych firmach polskich i międzynarodowych.

W bieżącej edycji 34 spółki oferują blisko 100 staży w 14 miastach, m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy Zabrzu.

W 2023 r. na osoby zaczynające karierę czekają płatne praktyki w następujących obszarach: administracja, analiza danych, e-commerce, finanse, HR i rekrutacja, inżynieria, IT i programowanie, logistyka, marketing i sprzedaż, obsługa klienta, prawo, PR, media i reklama, relacje inwestorskie, zakupy (procurement), zarządzanie jakością oraz zarządzanie projektami.

W tym roku większość staży ma elastyczne daty rozpoczęcia i zakończenia, a w ich ustalaniu brane są pod uwagę preferencje uczestników. Pracodawcom zależy na wyborze najlepszych kandydatów, dlatego ocena zgłoszeń i procesy rekrutacyjne trwają od pierwszego dnia naboru.

Wszystkie staże oferowane w Programie Kariera są płatne. Każdy uczestnik otrzyma wynagrodzenie w wysokości od 3600 zł nawet do 7000 zł za miesiąc stażu.

Jak pokazują dotychczasowe statystyki, co czwarty uczestnik Programu Kariera otrzymuje ofertę współpracy od firmy, w której odbył wakacyjny staż.

Organizatorzy zachęcają firmy, by dawały młodym ludziom możliwość bezpośredniej pracy z osobami faktycznie zarządzającymi przedsiębiorstwem lub działem. Poza tym stażyści mogą liczyć na indywidualną opiekę i przemyślany plan praktyk. Jakość staży weryfikują sami uczestnicy, oceniając firmę, która ich zatrudniła, w corocznym badaniu satysfakcji.

W tym roku rekrutacja na staże trwa od 1 marca do 15 maja. Zgłoszenia są rozpatrywane na bieżąco – od pierwszego dnia naboru. Warto szybko wysłać CV.

​​DLA KOGO?

 • Studentek i studentów studiów dziennych, wieczorowych lub zaocznych w Polsce lub za granicą (od 3. roku studiów, ale nie tylko),
 • Absolwentek i absolwentów studiów dziennych, wieczorowych lub zaocznych w Polsce lub za granicą do 30. roku życia.

Więcej na programkariera.pl

 


 

 

 

Chcesz rozwijać się w branży IT?

nowa_generacja_it_grafika

 

Nowa generacja.it -jedyna w swoim rodzaju społeczność zrzeszająca osoby, które chcą się rozwijać w branży IT.

Jeśli planujecie rozpoczęcie kariery w świecie IT, szukacie źródeł fachowej wiedzy i inspiracji oraz chcecie poznawać osoby z branży, to Nowa Generacja IT jest właśnie dla Was!

Platforma ułatwi Wasze wejście do świata IT oraz rozpoczęcie kariery. W nowageneracja.it będziecie poznawać nowych ludzi -zarówno doświadczonych, służących wsparciem mentorów, jaki i osoby początkujące w branży.

Zdobędziecie cenną wiedzę oraz uzyskacie odpowiedzi na wszelkie pytania ze świata IT.

Będziecie prowadzić dyskusje i wzajemnie wymieniać się wiedzą.

Na platformie znajdziecie artykuły, webinary, słownik pojęć i wiele więcej.

Zapraszamy na www.nowageneracja.it

Rozpocznijmy wspólną przygodę w świecie IT

 

 


 

 


Fundacja Imago zaprasza osoby nieuczące się i niezarejestrowane w Urzędzie Pracy, które mieszkają w woj. śląskim i nie ukończyły 30 roku życia do udziału w projekcie "Kompetencje - doświadczenie - praca. Kompleksowy program aktywizacji zawodowej osób młodych".

Organizator zapewnia:

W ramach projektu organizujemy m.in. bezpłatne szkolenia i kursy o bardzo szerokiej tematyce, dostosowanej do indywidualnych potrzeb i zainteresowań uczestniczek / uczestników.

Ponadto możemy zorganizować 3 miesięczny płatny staż zawodowy w wybranej firmie.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czas trwania projektu: styczeń 2021 – czerwiec 2023.

Więcej informacji pod nr tel.: 504 565 301. Biuro projektu mieści się w Rybniku przy ul. Żorskiej 14/303.

 

 

 


 

Interesujesz się zarządzaniem projektami? Świat agile'a, scruum'a czy PMBOOK'a nie ma przed Tobą tajemnic? Twoje ambitne cele wyróżniają Cię na tle innych? Chciałbyś spróbować nowego wyzwania?

Kwartalnik StrefaPMI przychodzi z propozycją napisania Twojego własnego artykułu. Nie czekaj! Spróbuj swoich sił i #napiszdoStrefyPMI.

Twój artykuł może zostać opublikowany w najbliższym wydaniu kwartalnika, co wzbogaci Twoje CV o ciekawe doświadczenie i zwiększy Twoją konkurencyjność na rynku pracy!

 

Więcej informacji w wiadomości prywatnej na social mediach StrefyPMI  lub pod adresem: strefapmi@pmi.org.pl

 

Reklama_strefy_dla_studentów_-_grafika_social_media

 


 

 

 

W dniach 20-22 listopada w Katowicach odbędzie Europejski Kongres MŚP Europejski Kongres MŚP - Face the Challenge (ekmsp.eu)  podczas którego agencja reklamowa Cityboard Media (reklama zewnętrzna, reklama internetowa - Cityboard Media Portfolio Cityboard Digital) organizuje panel dyskusyjny pn.
Marketing - digital - sprzedaż. Wyzwania i szanse firm w 2023 roku.

Zapraszamy serdecznie wszystkich studentów i studentki zainteresowanych digital marketingiem do odwiedzenia sali 24 od godziny 11:30 - 13:00 w dniu 21.11.
Dział HR agencji będzie obecny na wydarzeniu i zaprasza do porozmawiania o możliwości zatrudnienia w  biurze regionalnym agencji w Katowicach.

 

 
 

 


 

 

 

 

Firma MerService Sp. z o.o. która działa na terenie całej Polski, tworząc rozproszone struktury terenowe zaprasza Studentki i Studentow do udziału w bezpłatnej akcji- Akademia Merchandisera. Zainteresowane osoby mogą poznać tajniki wiedzy z zakresu merchandisingu (szkolenie online), praktyczne wskazówki (wizyta stacjonarna w hali sprzedaży pod okiem doświadczonego pracownika), które później mogą się przydać w znalezieniu pracy. Akcję wieńczy otrzymanie certyfikatu, a jeśli będzie to możliwe – również propozycja współpracy.

Szczegoły na: https://merservice.pl/akademia_merchandisera/

 

 


 

 

Deloitte_CaseAcademy_glowny_1080x1080_26.09

Ruszyła kolejna edycja Case Academy by Deloitte - programu edukacyjnego w formie symulacji biznesowych, w którym eksperci Deloitte dzielą się ze studentami studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich swoją wiedzą.

 Case Academy to certyfikowane, bezpłatne warsztaty z naszymi ekspertami i skrócony proces rekrutacji na płatne praktyki w Deloitte! To także szansa zdobycia niezbędnych kompetencji zawodowych. Podczas warsztatów studenci wcielą się w rolę konsultanta i stawią czoła realnym problemom biznesowym, stworzonym na bazie wieloletnich doświadczeń współpracy z klientami.

 Warsztaty dotyczą audytu, podatków, prawa, zarządzania ryzykiem oraz doradztwa transakcyjnego. Odbędą się w 8 miastach Polski (niektóre także w Katowicach). Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://bit.ly/CaseAcademy

Studenci mogą zaaplikować na następujące Case Academy:

 Katowice: Audit Academy, Dealmaker Academy, Tax Academy, Law Academy.

 Do kogo skierowane są poszczególne Case Academy:

 Audit Academy:

 • Studenci II, III, IV i V roku wszystkich kierunków studiów
 • Chcący zdobyć wiedzę z dziedziny rachunkowości oraz związać swoją przyszłą karierę z audytem.

 Dealmaker Academy:

 • studenci III, IV i V roku studiów i tegoroczni absolwenci kierunków ekonomicznych (ekonomia, rachunkowość, finanse, bankowość, metody ilościowe, ekonometria, matematyka finansowa itp.)
 • Zainteresowani pracą doradcy inwestycyjnego.

 Tax Academy:

 • Studenci II, III, IV i V roku prawa, administracji, finansów i rachunkowości oraz kierunków ekonomicznych,
 • Zainteresowani poznaniem zawodu doradcy podatkowego i projektów podatkowo-prawnych.

Law Academy:

 • Studenci IV i V roku prawa,
 • Zainteresowani pracą nad złożonymi kwestiami prawnymi podczas warsztatów pod okiem prawników z Kancelarii Deloitte Legal.

 Aplikować można online do 3 listopada!

 Link do filmu promującego: https://www.youtube.com/watch?v=yJjula0FaRc&t=9s

 

 


 

 

W ramach programu Bright your future realizowanego przez Enactus Poland i Standard Chartered Foundation firma BIGRAM SA organizuje warsztat otwarty dotyczący Podstaw Finansów Osobistych. Warsztat odbędzie się 27 października o godzinie 15:00 w formule ONLINE na platformie Teams.

Podczas warsztatu pokażemy na czym polega planowanie przyszłości własnych finansów, jak uniknąć błędów i zapanować nad wydatkami. Pokażemy narzędzia, które na początek pozwolą zobaczyć na co wydajemy nasze pieniądze i dlaczego warto oszczędzać.

Na koniec pokażemy zastosowanie finansów w biznesie na podstawie prostego przykładu, a po warsztacie studenci dowiedzą się czym zajmujemy się w Enactusie i dlaczego warto do Nas dołączyć!

Prowadzącym warsztat będzie Marek Walczyński, Projekt Manager zajmujący się prowadzeniem projektów społecznie odpowiedzialnych w BIGRAM S.A., absolwent kierunku logistyka, obecnie Student kierunku inżynieria zarządzania II stopnia i Doktorant na Wydziale Inżynierii Zarządzania na Politechnice Poznańskiej.

Celem Programu #Bright Your Future jest zdobycie przez uczestników nowych kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, które zwiększą szanse na zatrudnienie lub wiedzę niezbędną do założenia własnej działalności. Program skierowany jest szczególnie do osób, które w okresie pandemii utraciły zatrudnienie lub pogorszyły się możliwości.

Link do wydarzenia:https://fb.me/e/1Y8ChK48e
Link do zapisów: https://tiny.pl/wr3w6

 

 


 

 

thumbnail_plakat Kato Urban Corner - zapraszamy! (4)

thumbnail_plakat Kato Urban Corner - zapraszamy! (4)

 

W dniu 27.10.2022.odbędzie się ciekawe wydarzenie dla Studentek, które marzą o karierze w IT -

Konferencja Women TechStyle Summit 2022 (online) Autumn Edition.

Jest to jedna z największych polskich konferencji poświęconych kobietom w branży IT. Skierowana jest specjalistek z branży IT oraz osób, które dopiero chciałyby rozpocząć karierę branży IT. Konferencja zapewnia niesamowite emocje związane z występami niesamowitych prelegentek z wiodących firm IT w Polsce i na świecie. Podczas konferencji na swoich wirtualnych stoiskach zaprezentują się jedynie uznane i innowacyjne firmy informatyczne, których obecność zwiększa rangę wydarzenia. W trakcie trwania konferencji odbędą się Wirtualne Targi Pracy IT, na których interaktywnie nawiążesz kontakt z firmami.

Rejestracja i udział w konferencji są w pełni bezpłatne. Link do rejestracji na wydarzenie: www.womentechstyle.pl

 


 

 

W imieniu Accenture zapraszamy studentów na bezpłatny webinar dla studentów. Webinar odbędzie się w czwartek, 13 października o godzinie 18:00 i jest częścią serii Accenture Training Labs.

Temat najbliższego spotkania to: “Tożsamość cyfrowa w Cybersecurity”

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się m.in.:

 • Czym tak naprawdę jest Cybersecurity?
 • Jak wygląda cykl życia cybertożsamości?
 • Jak wraz z rynkiem zmieniają się narzędzia do zarządzania Digital Identity?

Przekonaj się, że cyfrowa tożsamość oraz bezpieczeństwo cyfrowe mają ogromny wpływ na funkcjonowanie nie tylko dużych organizacji, ale też jednostek! Poznaj najważniejsze pojęcia związane z cyberbezpieczeństwem.

Zarejestruj się: https://bit.ly/3EfNwyT

Accenture Training Labs to bogata oferta webinarów i warsztatów poświęconych zarówno kompetencjom miękkim czy tematom rekrutacyjnym, jak i konkretnym technologiom. Podczas wydarzeń studenci pogłębiają wiedzę, zdobywają nowe umiejętności oraz poznają praktyczne zagadnienia i związane z nimi trendy biznesowe. Szkolenia dotyczą takich obszarów, jak: nowe technologie, analiza danych, marketing internetowy i doradztwo biznesowe.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+