PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej
Kierunek studiów Turystyka i Rekreacja prowadzony przez Akademię Górnośląską posiada pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej - szczegóły.

logo unwto

AG - członek afiliowany World Tourism Organisation (WTO) - Światowej Organizacji Turystyki

Turystyka międzynarodowa

Drukuj

Celem tej specjalności jest wykształcenie specjalistów zajmujących się profesjonalnie organizacją i obsługą turystyki międzynarodowej. Jeśli zdecydujesz się na tę specjalność, poznasz najnowsze osiągnięcia tego sektora – program zawiera treści z zakresu najnowszych technik i technologii stosowanych w organizacji międzynarodowych usług turystycznych, komunikacji międzynarodowej oraz działań im towarzyszących.

Zajęcia prowadzimy z wykorzystaniem nowoczesnych metod dydaktycznych takich jak studium przypadku, warsztaty, realizacja projektów czy praca z komputerowymi programami informacyjno-rezerwacyjnymi. Tym, co z pewnością będzie dla Ciebie ważne, jest możliwość odbywania praktyki w kraju i za granicą.

 

 

Przedmioty specjalnościowe – obowiązujące w ramach specjalności Turystyka Międzynarodowa

  • Globalizacja w turystyce i rekreacji
  • Zachowanie konsumentów na międzynarodowym rynku turystycznym
  • Wymogi jakościowe w usługach turystycznych
  • Promocja i informacja w turystyce międzynarodowej
  • Międzynarodowe centra turystyczne
  • Obsługa klienta w turystyce
  • Międzynarodowe organizacje w turystyce
  • Etykieta w turystyce i hotelarstwie
  • Działalność biznesowa w turystyce międzynarodowej
  • Proseminarium
  • Seminarium dyplomowe

 

Studia i co dalej? Perspektywy zawodowe
Kończąc studia na specjalności Turystyka międzynarodowa będziesz merytorycznie i praktycznie przygotowany do pracy w sektorze usług związanych z turystyką międzynarodową, w tym zarówno w rządowych i pozarządowych organizacjach i instytucjach turystycznych w kraju i zagranicą, jak również w przedsiębiorstwach prywatnych nie tylko z branży hotelarskiej, sportowej czy rozrywkowej, ale także tych, w których istotny jest przepływ ludzi – w portach lotniczych i morskich, dworcach kolejowych itp.

Przykładowymi stanowiskami pracy, na których absolwenci tej specjalności znajdują pracę są: specjalista ds. organizacji i obsługi ruchu turystycznego, pracownik biura podróży, specjalista ds. promocji turystyki miasta lub firmy, pracownik informacji turystycznej, specjalista ds. kontroli jakości i monitorowania przedsięwzięć w turystyce. Pamiętaj również, że możesz z powodzeniem myśleć o prowadzeniu własnej firmy – biura podróży, hotelu, pensjonatu, restauracji lub innej atrakcji turystycznej.

Kierunek studiów Turystyka i Rekreacja prowadzony przez Akademię Górnośląską posiada pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej - szczegóły.

logo unwto

AG - członek afiliowany World Tourism Organisation (WTO) - Światowej Organizacji Turystyki

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+