Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

Medycyna estetyczna dla lekarzy

Drukuj

Szanowni Państwo,

osiągnięto maksymalną ilość wolnych miejsc na październik 2016 r.

Kolejne osoby będą zapisywane na kolejną edycję, której uruchomienie zaplanowano na 8 kwietnia 2017 r.

 

Studia prowadzone we współpracy z firmą FENICE

 

 

JEDNE Z NAJBARDZIEJ KOMPLEKSOWYCH STUDIÓW W POLSCE!

 

DLACZEGO MEDYCYNA ESTETYCZNA?

Medycyna estetyczna - dynamicznie rozwijająca się interdyscyplinarna dziedzina kosmetologii w skład, której wchodzą zagadnienia i umiejętności z innych specjalizacji: dermatologii, chirurgii, stomatologii, dietetyki, endokrynologii, ginekologii, geriatrii, fizjoterapii chorób wewnętrznych i promocji zdrowia. Medycyna estetyczna wymaga jednak specyficznej edukacji oraz możliwości stałego doskonalenia umiejętności teoretycznych i praktycznych.

Światowe autorytety lekarskie w  dziedzinie kosmetologii w sposób ciągły pracują nad powstaniem ogólnoświatowych kanonów postępowania. Podczas studiów podyplomowych w zakresie medycyny estetycznej krajowi i zagraniczni specjaliści będą prezentować zasady i normy dobrej praktyki lekarskiej.

Wielu osób kwestionuje istnienie medycyny estetycznej, nadając działaniom lekarzy zaangażowanych w poprawę wyglądu ludzi raczej miano „mody” niż nauki.
A przecież jest tak, że jeśli czujemy się lepiej, bo nasz nos nie jest krzywy, bo nasze usta są pełne – co stanowiło kompleks już u małej dziewczynki, nasze dłonie gładkie a nie pokryte plamami, to chce nam się żyć i pracować, lepiej i zgodniej ze sobą niż wtedy, gdy nie godzimy się z własnym wyglądem.
Czujesz się dobrze – działasz lepiej!

Absolwenci naszych studiów posiądą wiedzę, kwalifikacje i praktyczne umiejętności z zakresu nowoczesnej medycyny estetycznej, której jako specjalizacji w Polsce nie ma, ale której istnienie potwierdzają najwyższe autorytety medyczne, choćby poprzez fakt, że z jej definicją walczą. Nie będą zmuszeni do płacenia pacjentom odszkodowań z tytułu niewłaściwie przeprowadzonego zabiegu. Temu te studia służą! I pozyskiwaniu umiejętności, wiedzy i – co najważniejsze – dostępu do preparatów i sprzętu, które powyższe stwierdzenie czynią faktem.


Nie zamierzamy przekonywać niezdecydowanych. Zdecydowanych wykonywać swój zawód profesjonalnie – ZAPRASZAMY!

 

 

DLA KOGO?

Studia przeznaczone są dla lekarzy wszystkich specjalności, posiadających czynne prawo wykonywania zawodu.

 

JAKIE KWALIFIKACJE ZDOBĘDĘ?

Celem studiów jest uzyskanie wiedzy, kwalifikacji oraz nabycie praktycznych umiejętności z zakresu nowoczesnej medycyny estetycznej.

W trakcie wykładów, seminariów i zajęć praktycznych uczestnicy studiów będą uzupełniać i rozszerzać wiedzę ale przede wszystkim zdobywać nowe umiejętności praktyczne.

 

ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PROGRAMEM STUDIÓW KLIKNIJ TUTAJ

 

HARMONOGRAM XXI EDYCJI

 

 

CO MOGĘ OSIĄGNĄĆ?

Ukończenie studiów daje możliwość założenia własnej praktyki lekarskiej. W trakcie studiów kładziemy bardzo duży nacisk na zajęcia praktyczne.

 Absolwenci będą posiadali wiedzę, kwalifikacje i umiejętności praktyczne w zakresie:

 • pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo;
 • przeprowadzenia podstawowej konsultacji z zakresu dermatologii estetycznej;
 • przeprowadzania zabiegów: peelingi chemiczne, metody korekcji zmarszczek oraz techniki wypełniania tkanek miękkich, mezoterapia i biomezotarapia, iniekcje toksyny botulinowej;
 • upiększania i korygowania defektów skóry;
 • zarządzania i marketingu ośrodkami kosmetyczno-medycznymi.

 

Podczas zajęc warsztatowych zdobędziecie Państwo umiejętności:

 • zastosowania peelingów chemicznych z wykorzystaniem technik podstawowych, peelingi kwasem migdałowym i glikolowym, wskazania i przeciwskazania, poznacie Państwo możliwości terapeutyczne i procedury stosowania;
 • zastosowania peelingów chemicznych z wykorzystaniem technik zaawansowanych: Yellow peel, peeling wieloskładnikowy, peeling kwasem TCA, Mandel, Mandel TCA, kwas pirogronowy;
 • mezoterapia-biorewitalizacja - poznacie aństwo metody i protokoły biorewitalizacji skóry twarzy, szyi oraz innych obszarów ciała techniką mezoterapii, warsztaty prowadzone sa przy wykorzystaniu preparatów na bazie polinukleotydów i kwasu hialuronowego;
 • zastosowania technik łączonych - peeling/mezoterapia/mikrodermabrazja chemiczna/korekta zmarszczek;
 • zastosowania toksyny botulinowej typu A w prewencji powstawania zmarszczek mimicznych twarzy technikami podstawowymi;
 • korekcji twarzy techniką wypełniania;
 • niechirurgicznego zabiegu iniekcyjnej redukcji miejscowych odtłuszczeń  preparatem aqualix - intralipoterapia

SZCZEGÓŁOWY OPIS WARSZTATÓW - KLIKNIJ TUTAJ

 

CO NAS WYRÓŻNIA?

Uczestnicy studiów podyplomowych pracują przy wykorzystaniu renomowanych preparatów (producentów włoskich i amerykańskich) m.in. takich jak:

Grupy na zajęciach praktycznych liczą maksymalnie 24 osoby. Na sali zabiegowej ćwiczy jednocześnie maksymalnie 12 osób.

Opinia prawna dot. udzielania świadczeń z zakresu medycyny estetycznej przez lekarza dentystę.

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

Wysokiej klasy eksperci i specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, w tym między innymi:

dr n. med. Katarzyna Skwara-Guzikowska - autoryzacja i nadzór merytoryczny

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Autorka i koordynatorka kierunku studiów podyplomowych medycyna estetyczna dla lekarzy. Wykładowca Europejskiego Centrum  Medycyny Estetycznej. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej, Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej oraz Polskiego Towarzystwa Mezoterapii. Więcej na www.estetyka-katowice.pl
 

dr n. med. Lubomir Lembas

 
Specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej. Absolwent Wraszawskiej Akademii Medycznej. Były asystent, a następnie adiunkt w Klinice Chirurgii Ogólnej, a później w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie. Autor wielu publikacji z zakresu chirurgii plastycznej i ogólnej. Więcej na www.lembas.pl

Ilona Stawczyk - trener MBA

Wykładowca MBA, Certyfikowany Trener i Konsultant w zakresie nauczania i kształtowania kompetencji  menedżerskich. Analityk Transakcyjny. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim. Ukończyła studia podyplomowe z Terapii Gestalt, Psychologii Biznesu, Trenerów Grupowych oraz Public relations. osiada certyfikaty z zakresu m.in.: Rekrutacji i Selekcji – Business Center Club w  Warszawie i Trenera Umiejętności Społecznych – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Instytut Psychologii  PAN w Warszawie.
 
Prowadziła szkolenia min dla Prevoiz-Vie Groupe Prevoiz, Biura Obsługi zarządu ING Bank Śląski S.A, Dyrektorów BZWBK, kadry menedżerskiej UM w Katowicach, Poczty Polskiej S.A. i samodzielnych pracowników naukowych wiodących uczelni w Polsce.

dr n. med. Anita Radłowska

Absolwentka Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej. Specjalista dermatologii i wenerologii. Ukończyła wiele kursów i stażów, w tym miedzynarodowych z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii, laseroterapii i laserowej korekcji skóry. Wykładowca Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej na Wydziale Medycyny Estetycznej w Katowicach, Centrum Szkoleniowego Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie.
 
Certyfikaty

 

Kamila Stawczyk

Radca prawny, doświadczenie zawodowe zdobywała praktykując w Kancelarii międzynarodowej w Warszawie (Linklaters C. Wiśniewski i Wspólnicy Sp.kom. w Warszawie) oraz pracując w najbardziej renomowanych Kancelariach na Śląsku. W ramach prowadzonej Kancelarii Radcy Prawnego świadczy kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem zagadanień prawa medycznego i prawa pracy. Aktualnie uczestniczy w obsłudze prawnej jednego z największych podmiotów leczniczych, działających w branży kardiologicznej.

Jest uznaną autorką programu szkoleniowego z zakresu prawnych aspektów świadczenia usług medycyny estetycznej, reklamy usług medycznych oraz odpowiedzialności podmiotów wykonujących działalność leczniczą w relacji lekarz-pacjent oraz podmiot leczniczy-pacjent
www.stawczyk-kancelaria.pl

 

dr n. med. Robert Radłowski

Absolwent Wydziału Lekarskiego w Zabrzu oraz Studiów Doktoranckich na Wydziale Lekarskim. Ukończył wiele kursów w tym zagranicznych z zakresu medycyny estetycznej, przeciwstarzeniowej i ultrasonografii. Wykładowca Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej na Wydziale Medycyny Estetycznej w Katowicach, Centrum Szkoleniowego Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

CZAS TRWANIA

2 semestry – 260 godzin

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu i obejmują 15-16 zjazdów:

 • soboty: 9.00 - 17.00 
 • niedziele: 9.00 - 17.00

WARUNKI UKOŃCZENIA

 • zaliczenie wszystkich bloków tematycznych oraz min. 75% obecności,
 • udział w warsztatach (które pozwalają na uzyskanie odpowiednich certyfikatów),
 • napisanie pracy dyplomowej (ok. 15 stron) oraz jej obrona

DYPLOM

 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z wytycznymi określonymi przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego;
 • Certyfikaty poświadczające kwalifikacje do wykonywania zabiegów
 • na podstawie Uchwały Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach - Uczelnia wystawia zaświadczenie potwierdzające przyznanie punktów edukacyjnych (około 180 punktów)

OPŁATY

Opłata rejestracyjna:  120 zł

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów GWSH: 0 zł

 

Czesne: 15000 zł (płatne w ośmiu ratach po 1875 zł)

Czesne dla Absolwentów GWSH: 14250 zł (płatne w ośmiu ratach po 1781,25 zł)

 

Termin rozpoczęcia zajęć: październik 2016

Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.

UWAGA - osiągnięto maksymalną ilość wolnych miejsc na październik 2016 r.

Kolejne osoby będą zapisywane na kolejną edycję, której uruchomienie zaplanowano na 8 kwietnia 2017 r.

 

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem. Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony. W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH

w zakresie programu i zapisów:

Romualda Węglarska - tel. (32) 3570 582, tel. kom. 605 613 991, e-mail: roma.weglarska@gwsh.pl

w zakresie zapisów:

Anna Włodarz - tel. (32) 3570 528, e-mail: podyplomowe@gwsh.pl

Janusz Centawer - tel. (32) 3570 582, e-mail: janusz.centawer@gwsh.pl

Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy dokonać rejestracji internetowej poprzez kliknięcie w poniższy baner:

 

 

 

REJESTRACJA NA STUDIA

 

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane rekrutacyjne oraz zapamiętać wygenerowane przez system NIU (numer identyfikacji użytkownika) i HASŁO

Następnie Kandydat na studia podyplomowe dokonuje opłaty rejestracyjnej w wysokości 150 zł i składa w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń następujące dokumenty:

 • kserokopia dyplomu (lub odpisu) ukończenia studiów (oryginał do wglądu) 
 • 2 fotografie formatu 4,5 x 6,5 cm  
 • kserokopię dowodu osobistego (dowód do wglądu)
 • Kserokopię prawa wykonywania zawodu (oryginał do wglądu)
 • aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania
 • formularz kwestionariusza osobowego (dostępny w systemie ehms po dokonanej rejestracji - drukowany w obecności kandydata w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń)
 • umowa o świadczenie usług edukacyjnych (dostępna w systemie ehms po dokonanej rejestracji - drukowana w obecności kandydata w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń)

UWAGA - Na studia przyjmowane sa osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Krajowa Izba Biegłych Rewidentów Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWC Partner - BZWBK Partner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+