Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

Medycyna estetyczna dla lekarzy

Drukuj

Szanowni Państwo,

osiągnięto maksymalną ilość wolnych miejsc na kwiecień 2017 r.

Kolejne osoby będą zapisywane na kolejną edycję, której uruchomienie zaplanowano na październik 2017 r.

 

Studia prowadzone we współpracy z firmą FENICE

 

 

JEDNE Z NAJBARDZIEJ KOMPLEKSOWYCH STUDIÓW W POLSCE!

 

DLACZEGO MEDYCYNA ESTETYCZNA?

Medycyna estetyczna - dynamicznie rozwijająca się interdyscyplinarna dziedzina kosmetologii w skład, której wchodzą zagadnienia i umiejętności z innych specjalizacji: dermatologii, chirurgii, stomatologii, dietetyki, endokrynologii, ginekologii, geriatrii, fizjoterapii chorób wewnętrznych i promocji zdrowia. Medycyna estetyczna wymaga jednak specyficznej edukacji oraz możliwości stałego doskonalenia umiejętności teoretycznych i praktycznych.

Światowe autorytety lekarskie w  dziedzinie kosmetologii w sposób ciągły pracują nad powstaniem ogólnoświatowych kanonów postępowania. Podczas studiów podyplomowych w zakresie medycyny estetycznej krajowi i zagraniczni specjaliści będą prezentować zasady i normy dobrej praktyki lekarskiej.

Wielu osób kwestionuje istnienie medycyny estetycznej, nadając działaniom lekarzy zaangażowanych w poprawę wyglądu ludzi raczej miano „mody” niż nauki.
A przecież jest tak, że jeśli czujemy się lepiej, bo nasz nos nie jest krzywy, bo nasze usta są pełne – co stanowiło kompleks już u małej dziewczynki, nasze dłonie gładkie a nie pokryte plamami, to chce nam się żyć i pracować, lepiej i zgodniej ze sobą niż wtedy, gdy nie godzimy się z własnym wyglądem.
Czujesz się dobrze – działasz lepiej!

Absolwenci naszych studiów posiądą wiedzę, kwalifikacje i praktyczne umiejętności z zakresu nowoczesnej medycyny estetycznej, której jako specjalizacji w Polsce nie ma, ale której istnienie potwierdzają najwyższe autorytety medyczne, choćby poprzez fakt, że z jej definicją walczą. Nie będą zmuszeni do płacenia pacjentom odszkodowań z tytułu niewłaściwie przeprowadzonego zabiegu. Temu te studia służą! I pozyskiwaniu umiejętności, wiedzy i – co najważniejsze – dostępu do preparatów i sprzętu, które powyższe stwierdzenie czynią faktem.


Nie zamierzamy przekonywać niezdecydowanych. Zdecydowanych wykonywać swój zawód profesjonalnie – ZAPRASZAMY!

 

 

DLA KOGO?

Studia przeznaczone są dla lekarzy wszystkich specjalności, posiadających czynne prawo wykonywania zawodu.

 

JAKIE KWALIFIKACJE ZDOBĘDĘ?

Celem studiów jest uzyskanie wiedzy, kwalifikacji oraz nabycie praktycznych umiejętności z zakresu nowoczesnej medycyny estetycznej.

W trakcie wykładów, seminariów i zajęć praktycznych uczestnicy studiów będą uzupełniać i rozszerzać wiedzę ale przede wszystkim zdobywać nowe umiejętności praktyczne.

 

ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PROGRAMEM STUDIÓW KLIKNIJ TUTAJ

 

TERMINARZ ZJAZDÓW STUDIÓW PODYPLOMOWYCH-08 kwietnia

 

CO MOGĘ OSIĄGNĄĆ?

Ukończenie studiów daje możliwość założenia własnej praktyki lekarskiej. W trakcie studiów kładziemy bardzo duży nacisk na zajęcia praktyczne.

 Absolwenci będą posiadali wiedzę, kwalifikacje i umiejętności praktyczne w zakresie:

 • pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo;
 • przeprowadzenia podstawowej konsultacji z zakresu dermatologii estetycznej;
 • przeprowadzania zabiegów: peelingi chemiczne, metody korekcji zmarszczek oraz techniki wypełniania tkanek miękkich, mezoterapia i biomezotarapia, iniekcje toksyny botulinowej;
 • upiększania i korygowania defektów skóry;
 • zarządzania i marketingu ośrodkami kosmetyczno-medycznymi.

 

Podczas zajęc warsztatowych zdobędziecie Państwo umiejętności:

 • zastosowania peelingów chemicznych z wykorzystaniem technik podstawowych, peelingi kwasem migdałowym i glikolowym, wskazania i przeciwskazania, poznacie Państwo możliwości terapeutyczne i procedury stosowania;
 • zastosowania peelingów chemicznych z wykorzystaniem technik zaawansowanych: Yellow peel, peeling wieloskładnikowy, peeling kwasem TCA, Mandel, Mandel TCA, kwas pirogronowy;
 • mezoterapia-biorewitalizacja - poznacie aństwo metody i protokoły biorewitalizacji skóry twarzy, szyi oraz innych obszarów ciała techniką mezoterapii, warsztaty prowadzone sa przy wykorzystaniu preparatów na bazie polinukleotydów i kwasu hialuronowego;
 • zastosowania technik łączonych - peeling/mezoterapia/mikrodermabrazja chemiczna/korekta zmarszczek;
 • zastosowania toksyny botulinowej typu A w prewencji powstawania zmarszczek mimicznych twarzy technikami podstawowymi;
 • korekcji twarzy techniką wypełniania;
 • niechirurgicznego zabiegu iniekcyjnej redukcji miejscowych odtłuszczeń  preparatem aqualix - intralipoterapia

SZCZEGÓŁOWY OPIS WARSZTATÓW - KLIKNIJ TUTAJ

 

CO NAS WYRÓŻNIA?

Uczestnicy studiów podyplomowych pracują przy wykorzystaniu renomowanych preparatów (producentów włoskich i amerykańskich) m.in. takich jak:

Grupy na zajęciach praktycznych liczą maksymalnie 24 osoby. Na sali zabiegowej ćwiczy jednocześnie maksymalnie 12 osób.

Opinia prawna dot. udzielania świadczeń z zakresu medycyny estetycznej przez lekarza dentystę.

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

Wysokiej klasy eksperci i specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, w tym między innymi:

dr n. med. Katarzyna Skwara-Guzikowska - autoryzacja i nadzór merytoryczny

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Autorka i koordynatorka kierunku studiów podyplomowych medycyna estetyczna dla lekarzy. Wykładowca Europejskiego Centrum  Medycyny Estetycznej. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej, Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej oraz Polskiego Towarzystwa Mezoterapii. Więcej na www.estetyka-katowice.pl
 

dr n. med. Lubomir Lembas

 
Specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej. Absolwent Wraszawskiej Akademii Medycznej. Były asystent, a następnie adiunkt w Klinice Chirurgii Ogólnej, a później w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie. Autor wielu publikacji z zakresu chirurgii plastycznej i ogólnej. Więcej na www.lembas.pl

Ilona Stawczyk - trener MBA

Wykładowca MBA, Certyfikowany Trener i Konsultant w zakresie nauczania i kształtowania kompetencji  menedżerskich. Analityk Transakcyjny. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim. Ukończyła studia podyplomowe z Terapii Gestalt, Psychologii Biznesu, Trenerów Grupowych oraz Public relations. osiada certyfikaty z zakresu m.in.: Rekrutacji i Selekcji – Business Center Club w  Warszawie i Trenera Umiejętności Społecznych – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Instytut Psychologii  PAN w Warszawie.
 
Prowadziła szkolenia min dla Prevoiz-Vie Groupe Prevoiz, Biura Obsługi zarządu ING Bank Śląski S.A, Dyrektorów BZWBK, kadry menedżerskiej UM w Katowicach, Poczty Polskiej S.A. i samodzielnych pracowników naukowych wiodących uczelni w Polsce.

dr n. med. Anita Radłowska

Absolwentka Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej. Specjalista dermatologii i wenerologii. Ukończyła wiele kursów i stażów, w tym miedzynarodowych z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii, laseroterapii i laserowej korekcji skóry. Wykładowca Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej na Wydziale Medycyny Estetycznej w Katowicach, Centrum Szkoleniowego Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie.
 
Certyfikaty

 

Kamila Stawczyk

Radca prawny, doświadczenie zawodowe zdobywała praktykując w Kancelarii międzynarodowej w Warszawie (Linklaters C. Wiśniewski i Wspólnicy Sp.kom. w Warszawie) oraz pracując w najbardziej renomowanych Kancelariach na Śląsku. W ramach prowadzonej Kancelarii Radcy Prawnego świadczy kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem zagadanień prawa medycznego i prawa pracy. Aktualnie uczestniczy w obsłudze prawnej jednego z największych podmiotów leczniczych, działających w branży kardiologicznej.

Jest uznaną autorką programu szkoleniowego z zakresu prawnych aspektów świadczenia usług medycyny estetycznej, reklamy usług medycznych oraz odpowiedzialności podmiotów wykonujących działalność leczniczą w relacji lekarz-pacjent oraz podmiot leczniczy-pacjent
www.stawczyk-kancelaria.pl

 

dr n. med. Robert Radłowski

Absolwent Wydziału Lekarskiego w Zabrzu oraz Studiów Doktoranckich na Wydziale Lekarskim. Ukończył wiele kursów w tym zagranicznych z zakresu medycyny estetycznej, przeciwstarzeniowej i ultrasonografii. Wykładowca Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej na Wydziale Medycyny Estetycznej w Katowicach, Centrum Szkoleniowego Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

CZAS TRWANIA

2 semestry – 260 godzin

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu i obejmują 15-16 zjazdów:

 • soboty: 9.00 - 17.00 
 • niedziele: 9.00 - 17.00

WARUNKI UKOŃCZENIA

 • zaliczenie wszystkich bloków tematycznych oraz min. 75% obecności,
 • udział w warsztatach (które pozwalają na uzyskanie odpowiednich certyfikatów),
 • napisanie pracy dyplomowej (ok. 15 stron) oraz jej obrona

DYPLOM

 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z wytycznymi określonymi przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego;
 • Certyfikaty poświadczające kwalifikacje do wykonywania zabiegów
 • na podstawie Uchwały Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach - Uczelnia wystawia zaświadczenie potwierdzające przyznanie punktów edukacyjnych (około 180 punktów)

OPŁATY

Opłata rejestracyjna:  120 zł

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów GWSH: 0 zł

 

Czesne: 15000 zł (płatne w ośmiu ratach po 1875 zł)

Czesne dla Absolwentów GWSH: 14250 zł (płatne w ośmiu ratach po 1781,25 zł)

 

Termin rozpoczęcia zajęć:

- 23 edycja - 8 kwietnia 2017

- kolejna edycja -październik 2017

Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.

UWAGA - osiągnięto maksymalną ilość wolnych miejsc na kwiecień 2017 r.

Kolejne osoby będą zapisywane na kolejną edycję, której uruchomienie zaplanowano na październik 2017 r.

 

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem. Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony. W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH

w zakresie programu i zapisów:

Romualda Węglarska - tel. (32) 3570 582, tel. kom. 605 613 991, e-mail: roma.weglarska@gwsh.pl

w zakresie zapisów:

Anna Włodarz - tel. (32) 3570 528, e-mail: podyplomowe@gwsh.pl

Janusz Centawer - tel. (32) 3570 582, e-mail: janusz.centawer@gwsh.pl

Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy dokonać rejestracji internetowej poprzez kliknięcie w poniższy baner:

 

 

 

REJESTRACJA NA STUDIA

 

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane rekrutacyjne oraz zapamiętać wygenerowane przez system NIU (numer identyfikacji użytkownika) i HASŁO

Następnie Kandydat na studia podyplomowe dokonuje opłaty rejestracyjnej w wysokości 120 zł i składa w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń następujące dokumenty:

 • kserokopia dyplomu (lub odpisu) ukończenia studiów (oryginał do wglądu) 
 • 2 fotografie formatu 4,5 x 6,5 cm  
 • kserokopię dowodu osobistego (dowód do wglądu)
 • Kserokopię prawa wykonywania zawodu (oryginał do wglądu)
 • aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania
 • formularz kwestionariusza osobowego (dostępny w systemie ehms po dokonanej rejestracji - drukowany w obecności kandydata w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń)
 • umowa o świadczenie usług edukacyjnych (dostępna w systemie ehms po dokonanej rejestracji - drukowana w obecności kandydata w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń)

UWAGA - Na studia przyjmowane sa osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Krajowa Izba Biegłych Rewidentów Partner - Marco Partner - Zakłady Mięsne Henryk Kania Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWC Partner - BZWBK Partner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+