Katowice

GWSH, budynek C

23 stycznia 2016

Agenda poniżej

Wykład otwarty

dr Keshav Chauhan

7 warsztatów

praktycznych

Agenda

  • 9.15 – 9.30: Przywitanie Gości
  • 9.30 – 11.45: Wykład otwarty „Ajurweda i jej praktyczne zastosowanie we współczesnym świecie” dr Keshav Chauhan lekarz ajurwedy z Instytutu Jiva Ayurveda w Indiach
  • 11.45 - 12.00: Pokaz indyjskiego tańca KATHAK
  • 12.00 – 12.45: Przerwa na poczęstunek
  • 12.45 – 14.35: I część warsztatów
  • 14.45 – 16.45: II część warsztatów

Wydarzenie będzie także okazją do zapoznania się z ofertą partnerów prezentujących bogaty asortyment produktów związanych z ajurwedą, jogą i szeroko pojętym zdrowym stylem życia. Dzięki temu uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję poczuć atmosferę Wschodu.

Dr Keshav Chauhan

Warsztaty

Warsztat I
Duchowość a zdrowie w ujęciu ajurwedy (dr Keshav Chauhan)

- warsztat przeznaczony dla studentów studiów podyplomowych Ajurweda – holistyczna koncepcja zdrowia w GWSH oraz konsultantów ajurwedyjskich

Ajurweda leczy chorych, a zdrowym pomaga zachować zdrowie. Człowieka traktuje w sposób holistyczny i uczy, że zdrowie nie jest związane wyłącznie z ciałem czy umysłem. By owo zdrowie zachować, by cieszyć się dobrym samopoczuciem, potrzeba czegoś więcej niż tylko fizyczność czy intelekt - potrzeba troski o duchową stronę życia.
Jak to rozumieć? Jak wprowadzić w życie? Jak zastosować we współczesnym świecie? To właśnie będzie przedmiotem warsztatów.

Czas trwania: 3 godziny, 12.45-15.45
Cena: 180,00 zł/os

 

Warsztat II
Kto Ty jesteś? Wstęp do poznania swojej konstytucji psychofizycznej i podstaw ajurwedy (Grażyna Kotlorz)

Dlaczego jedni tyją na samą myśl o jedzeniu i odchudzają się całe życie, inni zaś bez skutku marzą o dodatkowym kilogramie? Dlaczego jednym jest ciągle zimno, a inni nieustannie narzekają na upał? Dlaczego w stresie jedni płaczą, inni wpadają w furię? Dlaczego jedni wolą odkładać pieniądze na czarną godzinę, a inni zainwestować?
Dlaczego tak jest? Jak to tłumaczy ajurweda? I co można z tym zrobić?
Okazją do odpowiedzi na te i inne pytania będą warsztaty, które wprowadzą nas w świat ajurwedy i innym okiem pozwolą spojrzeć na siebie i innych.

Czas trwania: 1 godz. 50 min, 12.45-14.35
Cena: 40,00 zł/os

 

Warsztat III
Masaż głowy SHIRO ABHYANGA (Grażyna Kotlorz)

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać i praktycznie nauczyć się ajurwedyjskiego masażu głowy, który zbawiennie wpływa na ciało i psychikę, uwalnia od napięć, odmładza, regeneruje układ nerwowy oraz wzmacnia i odżywia włosy.
Wykonuje się go ciepłym olejkiem wzbogaconym ziołami i zaleca przy problemach skóry głowy, depresji, bezsenności oraz problemach z koncentracją.

Czas trwania: 1 godz. 50 min, 14.45-16.35
Cena: 65,00 zł/os

 

Warsztat IV
Lecznicza moc przypraw w kuchni ajurwedyjskiej – warsztaty kulinarne (Maria Nowak-Szabat)

Przyprawy, jeśli mądrze stosowane, są podstawowym sposobem wzmacniania tego, co dobre i łagodzenia tego, co może nam szkodzić. Dzieje się tak dlatego, że w ajurwedzie przyprawy są sposobem na wzmocnienie agni, czyli ognia trawiennego. Krótko mówiąc, pomagają w trawieniu. Podczas warsztatów Uczestnicy poznają 16 ajurwedyjskich przypraw. Dowiedzą się jaki mają smak, jak oddziałują na ciało i poszczególne dosze oraz dlaczego warto je stosować. Przede wszystkim dowiedzą się jak najlepiej wykorzystać przyprawę w kuchni. Wspólnie przygotujemy aromatyczną mieszankę przypraw i korzenną herbatę na poprawę humoru. Nauczymy się najprostszego sposobu na przygotowanie masła klarowanego. Uczestnicy wyjdą z warsztatu zainspirowani i gotowi do korzystania z leczniczej mocy przypraw w swojej kuchni. Zajęcia zaprojektowane jako dwie części. Pierwsza jest wprowadzeniem do świata przypraw, a druga pogłębieniem tej wiedzy. Można wziąć udział w całości lub w dowolnej części. 

  • Część 1 (12.45-14.35 ) - osiem podstawowych przypraw
    W menu:
    Przystawka ze szpinaku
    Mieszanka przypraw balansująca trzy dosze
    Herbata z miętą
  • Część 2 (14.45-16.35) - osiem mniej znanych i bardzo cennych przypraw
    W menu:
    Przystawka z buraków
    Mieszanka na trawienie
    Herbata z sokiem jabłkowym

Czas trwania: 1 godz. 50 min, 12.45-14.35 (część I) oraz 14.45-16.35 (część II)
Cena: 65,00 zł/os/1 warsztat

 

Warsztat V
Warsztaty tańca Bollywood (Magdalena Niernsee)

Bollywood - taniec, który oglądamy w indyjskich produkcjach filmowych i który korzysta zarówno z technik tańców klasycznych i ludowych indyjskich, jak i z tańca współczesnego zachodniego. Stąd choreografie bollywoodzkie są bardzo różnorodne i ich styl zmienia się wraz z modą. Starsze produkcje charakteryzowały się tańcem opartym na technice Kathaku, czy ludowych tańcach z rejonu Rajastanu. Również popularne były dość zabawne obecnie choreografie kostiumowe, stylizowane na wzór przedstawień dworskich. Co jednak charakterystyczne to, że każda choreografia opowiada historię miłosną i posługuje się gestami, które są ilustracją tekstu piosenki. Podczas warsztatu będziemy przede wszystkim dobrze się bawić do skocznego rytmu jednego z przebojów indyjskiego kina. Będziemy również ilustrować tekst piosenki (oczywiście o miłości) za pomocą języka gestów dłoni. Przy okazji poznamy tajniki płynnego kiwania głową i sporo różnych ciekawostek dotyczących zwyczajów i codzienności w Indiach, od ubioru po jedzenie! Warsztat dla każdego, stopień trudności dopasowany będzie do poziomu uczestników (dla tancerzy przewidziane są trudniejsze kroki i sporo kathakowych "smaczków")

Czas trwania: 1 godz. 50 min, 12.45-14.35 oraz 14.45-16.35
Cena: 50,00 zł/os/1 warsztat

 

Warsztat VI
Warsztat malowania henną (Marta Klejsa)

Roślina lawsonia inermis, znana jako henna, jest głównym składnikiem pasty, którą maluje się tymczasowe tatuaże na skórze. Jest używana do ozdabiania ciała szczególnie w muzułmańskich i hinduskich społecznościach, a jej popularność wciąż rośnie. 2-godzinne warsztaty będą składały się z dwóch części - teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej przedstawione zostaną podstawowe informacje na temat henny, jej historii, znaczenia i tradycji w krajach Azji Południowej. W praktyce Uczestnicy dowiedzą się jak samodzielnie przygotować pastę z henny, jak zrobić rożek oraz oczywiście w jaki sposób malować wzory na skórze. Uczestnicy nauczą się również dbać o rysunek tak, aby tatuaże przybrały ciemne kolory i pozostawały na skórze jak najdłużej.

Czas trwania: 1 godz. 50 min, 14.45-16.35
Cena: 40,00 zł/os

 

Warsztat VII
Joga regeneracyjna + praktyka na zdrowy kręgosłup (Anna Gładysz)

Warsztat łączy pozycje regeneracyjne i relaksacyjne z praktyką pozycji szczególnie korzystnie wpływających na zmęczony, przeciążony kręgosłup. Uczestnicy będą odprężać, a potem rozciągać i wzmacniać dolne plecy i barki, odpowiednio dostosowując warianty pozycji jogi. Wcześniejsze doświadczenie w jodze mile widziane, ale nie konieczne.

Czas trwania: 1 godz. 50 min, 12.45-14.35
Cena: 30,00 zł/os


Prelegenci

Dr Keshav Chauhan

lekarz ajurwedy z Instytutu Jiva Ayurveda w Indiach. Absolwent Ayurvedic Medical College oraz Panchacarma School for Ayurvedic Doctores w Kerali. Prowadzi szkolenia i warsztaty w Indiach, Francji, Litwie i Polsce.

Grażyna Kotlorz

konsultantka ajurwedy (Instytut Jiva, Indie), autorka artykułów dla magazynu Yoga& Ayurveda oraz portalu Joga ABC, autorka bloga: Spokojnie - to tylko ajurweda!, koordynatorka merytoryczna studiów podyplomowych Ajurweda – holistyczna koncepcja zdrowia w GWSH, nauczycielka jogi, instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności hatha-joga. Na co dzień prowadzi studio pracy z ciałem Złoty Środek w Katowicach. Prowadzi zajęcia jogi z grupami w różnym wieku - od przedszkolaków po seniorów, warsztaty wyjazdowe oraz autorskie wykłady na temat ajurwedy.

Maria Nowak-Szabat

terapeutka ajurwedyjska, holistyczny coach, psycholożka i trenerka, nauczycielka jogi Sivanandy, studiowała w Indiach. Specjalizuje się w holistycznych konsultacjach, łączących ajurwedę i psychologię. Uważa, że najprostszy sposób by zrozumieć ajurwedę, to poznać ją od kuchni. Dlatego też w prowadzonym we Wrocławiu Gabinecie terapii ajurwedyjskich  Agni zajmuje się warsztatami kulinarnymi. Wspólnie z mężem, prowadzi Panchakarmę - holistyczny program oczyszczania i przywracania równowagi.

Magdalena Niernsee

związana z kulturą Indii od 1998 roku. Wielokrotnie wyjeżdżała na kilkumiesięczne pobyty do Kerali i New Delhi, gdzie studiowała klasyczny taniec świątynny Bharatanatyam, dworski – Kathak oraz sztukę walki Kalaripayattu. W latach 2009-2013, jako stypendystka indyjskiego rządu (ICCR) studiowała w  prestiżowej Wyższej Szkole Tańca Kathak, Kathak Kendra w New Delhi. Jest wychowanką słynnego Guru, Pt. Jai Kishan Maharaja.  Mieszkając stale w New Delhi, rozwijała nie tylko swoją wiedzę taneczną, ale też poznawała kulturę i codzienne życie Indii. Obecnie, dzieli się swoimi indyjskimi doświadczeniami z polskimi odbiorcami podczas warsztatów, pokazów i prelekcji. Na codzień uczy tańca Kathak i Bollywood w Centum Kultury Indii i Sportu, w Warszawie.

Marta Klejsa

studentka krakowskiej indologii, jej zainteresowanie ozdabianiem henną zaczęło się od fascynacji kulturą krajów Azji Południowej. Od ponad dwóch lat zajmuje się tradycyjnym zdobieniem ciała z użyciem henny i innych naturalnych składników. Swoje wzory i pomysły przenosi również na przedmioty takie jak świece czy drewniane szkatułki, które pomalowane są we wzory zaczerpnięte i inspirowane sztuką malowania henną.

Anna Gładysz

Filolog klasyczny z półspecjalizacją indyjską, jogą zajmuje się od 1995 roku. Posiada dyplom
Introductory II Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute oraz uprawnienia instruktorskie wydane przez AWF w Katowicach. Uczestniczy, a od wielu lat także tłumaczy warsztaty prowadzone w Polsce przez największych nauczycieli jogi Iyengara (m.in. Lois Steinberg, Corin Biria, Feaq Biria, Jaki Nett, Sharat Arora, Abhi Sridhar). Joga zaprowadziła ją do Indii, gdzie miała okazję uczyć się na zajęciach prowadzonych m.in. przez Geetę i Prashanta Iyengarów. Tłumaczy podręczniki jogi (Podstawowe wskazówki dla nauczycieli jogi, Joga w praktyce, Praktyka jogi dla kobiet), prowadzi zajęcia jogi w Gliwicach i w Strzelcach Opolskich.

Patroni i Partnerzy

Konferencję wspierają:

Wydarzenia towarzyszące

  • 22 stycznia 2016 r. godz. 18.00-20.00
    Studio Złoty Środek: Wykład otwarty „Oczyszczanie i odmładzanie w ujęciu ajurwedy” (Dr Keshav Chauhan)
    Szczegóły: http://bit.ly/zloty-srodek - obowiązują zapisy!

O Centrum Terapii Holistycznych GWSH

Centrum Terapii Holistycznych GWSH funkcjonujące w ramach Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej to miejsce stworzone w celu propagowania założeń naturalnego i holistycznego podejścia do profilaktyki zdrowotnej i zdrowia, postrzeganego jako harmonię między ciałem, umysłem, emocjami i duchowością. W ramach organizowanych przez nas studiów podyplomowych, kursów i szkoleń uzyskają Państwo wiedzę na temat najstarszych systemów medycznych tj. Ajurweda i Tradycyjna Medycyna Chińska, odkryją Państwo tajniki zdrowej kuchni, dietetyki i ziołolecznictwa, poznają naturalne sposoby dbania o zdrowie i urodę, a także zdobędą kwalifikacje w zakresie wykonywania masaży orientalnych i terapii ruchem. Przede wszystkim zwiększą Państwo świadomość w zakresie zdrowego stylu życia.

Będziemy dbać o to, aby w naszej ofercie pojawiały się nowe propozycje szkoleniowe. Zapraszamy.

Studia Podyplomowe:

Kursy i szkolenia:

Rejestracja

Zgłoszenie udziału w wykładzie otwartym
W celu dokonania zapisu na wybrane warsztaty należy wybrać z listy poniżej nazwę konkretnych zajęć lub pole NIE WYBIERAM, jeśli nie jest Pan/Pani zainteresowany/a udziałem

Oferta uczestnictwa w Konferencji:

  • Rejestracja następuje poprzez wypełnienie formularza, a następnie potwierdzenie drogą e-mailową ze strony Organizatora.
  • Uczestnictwo w wykładzie otwartym jest bezpłatne.
  • Wymagane jest wniesienie odpowiedniej opłaty za uczestnictwo w wybranych warsztatach do dn. 22.01.2016r., na konto bankowe o numerze wskazanym w przesłanej wiadomości e-mailowej.
  • Opłata obejmuje:
    - uczestnictwo w wybranych warsztatach
    - materiały niezbędne do przeprowadzenia warsztatów
    - certyfikat potwierdzający udział w warsztatach
  • Możliwe jest otrzymanie faktury za udział w warsztatach
  • GWSH zastrzega sobie prawo do zmian w programie wydarzenia

Rejestrując się:

  • akceptujesz ogólny regulamin kursów i szkoleń organizowanych przez Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową im. Wojciecha Korfantego
  • wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji organizacyjnych dotyczących udziału w wydarzeniu na podany adres e-mail.

Problem z rejestracją?

Napisz: szkolenia@gwsh.pl
Zadzwoń: 32 35 70 606 lub 32 35 70 605

Miejsce

Konferencja organizowana jest w budynku C Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, zlokalizowanym w Katowicach-Piotrowicach przy ul. Kostki Napierskiego 38.